• SAĞLIK İÇİN ELMA

  ELMANIN İNSAN SAĞLIĞINA FAYDALARI


  Araştırmalar elmanın, prostat ve akciğerkanseri riskini azalttığını göstermiştir.Diğer birçok meyve gibi elma da yüksek miktarda C vitaminine eşdeğer olan fenolik bileşenler ve kanser riskini ve DNA hasarını azaltan değerli antioksidanlar içermektedir. Bundan ayrı olarak, zengin lif içeriği kalın bağırsak faaliyetlerine yardımcı olmasının yanında kalp hastalıklarında, kilo vermede ve kontrolünde etkilidir. Elmanın içeriğindeki bazı kimyasallar Parkinsonizm ve Alzheimer gibi beyin hastalıkları konusunda da koruyucudur. Çünkü taze elmada bulunan bazı antioksidanlar, beyin hücrelerini oksidatif stresten kaynaklanan nörotoksiditeden korumaktadır. Kabuklu yenmesi daha yararlıdırElma bol vitamininden dolayı çok sevilen meyvelerden biridir. Vitaminlerden A oldukça fazla miktarlarda bulunur. B vitamini ise pek azdır.Elma yiyenlerde akli bozuklukların ve teneffüs yolları rahatsızlıklarının azaldığı ve diş çürümesi nisbetinin % 30’dan daha az olduğu tıbbi kaynaklarda belirtilmektedir. Elmanın % 83-85’i su, 0,40’ı protein, 8,35’i invert şeker, 1,60’ı sakkaroz, 0,07’si tanen, 1,32’si ham lif, 0,41’i kül, ayrıca çok az miktarda mangan, bakır, flor, magnezyum, kalsiyum, potasyum vs. maddeleri ve 100 gramında 59 kalori içerir.

   

   


 • DOĞA VE TEKNOLOJİ


  Elma soğuk ılıman iklim meyvesidir. Etrafındaki dağlar, dikili olduğu yamaç ve sene boyunca aldığı yüksek güneş ışığı sayesinde aroma bakımından özel elmalar yetiştiriyoruz. Elma için uygun hava koşullarına sahip olan tarım arazilerimizde ana ve ara çeşit elma yetiştiriciliği yapıyoruz. Tarımın her evresinde otomasyon misyonu ile hasattan başlayarak tüm bahçe süreçlerinde teknolojiyi aktif kullanıyor, kullanımı destekleyici yatırımlar yapıyoruz. Hasat başlangıcı ağustostan, sonraki hazirana değin meyvelerimizi Dinamik Atmosfer Kontrollü soğuk odalarda 0-1 C şartlarında depolarken oksijen, karbondioksit ve azot gazı değerlerini kontrol altında tutuyoruz. Bu sayede t soğuk oda ile yürüttüğümüz aylar süren süreç içinde elmalar dalından koptuğu anki tazelikte saklanıyor.Tesisimizde bulunan  paketleme ve ön boylama (Presizing) makineleri ile yıl boyu depolanan ürünleri ağırlık, çap ve renk kriterlerine göre paketliyoruz. Ön boylama ve paketleme makinelerinin entegrasyonu sonucunda müşterilerimizin taleplerini geniş ürün portföyümüz ile hızlı bir şekilde karşılıyoruz.

   


 • ELMA

 • ÜRÜNLER

  RED DELICOUS RED DELICOUS

  RED DELICOUS

  Taşıma toplama işlemlerine dayanıklıdır, parlak kırmızı kabuğuyla oldukça iyi muhafaza edilebilme özelliğine sahiptir. Hasat zamanı, eylülün üçüncü on günlük dönemidir.
  RED GLOBE RED GLOBE

  RED GLOBE

  Red Globe sofralık bir çeşittir.Taneleri çok iridir. Rengi pembemsi kırmız sekildedir.Tane şekli yuvarlık ve hafif eliptik olup çok iridir.Salkım şekli yuvarlak olup sıklığı dolgundur. Olgunlasma orta olup Akdeniz,Marmara ve ve Ege icin tavsiye edilir.
  WONDERFULL WONDERFULL

  WONDERFULL

  Ağaçları orta kuvette gelişme gösteren Anadolu orjinli bir türdür.Meyve dış kabuk rengi koyu parlak kırmızı, tane rengi açık kırmızıdır.Meyveleri yuvarlak, köşeli ve albenilidir.Meyve büyük olup özellikle taneleme ve sanayi için uygundur. Tadı hafif mayhoş ve lezzetlidir.
  PEMBE ERGEN KÖY DOMATESİ PEMBE ERGEN KÖY DOMATESİ

  PEMBE ERGEN KÖY DOMATESİ

  Açık tarla yetiştiriciliğine uygun, yer domatesi çeşididir. Meyveler yuvarlak yapıda, sert kabuklu ve pembe renktedir. Meyveler yuvarlak yapıda,sert kabuklu ve pembe renktedir. Meyveler dalından saplı kopar,ortalama 200-250 gr. ağırlığındadır.
Yunuskent Mahallesi Şehit Adnan Ateş Caddesi
marketing@globalfruitexport.com
www.globalfruitexport.com ©
X
Bizi Arayın